Specjaliści ds. personalnych i rekrutacji pracowników w sektorze IT są zgodni, że branża informatyczna ma świetlaną przyszłość. Uczestniczymy w technologicznej rewolucji, która niesie ze sobą innowacyjne rozwiązania informatyczne, a także zagrożenia, wynikające z cyberprzestępczości, przetwarzania i przechowywania danych w firmie. Chcąc sprostać oczekiwaniom pracodawców, specjaliści ds. IT powinni stale doskonalić swoje umiejętności merytoryczne i kompetencje miękkie.
Zagraniczny rynek to wielka niewiadoma. Czy mój pomysł się sprawdzi? Czy będzie popyt? Czy to dobra inwestycja? Obcokrajowcy studiujący w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie bezpłatnie pomagają przedsiębiorcom znaleźć odpowiedzi na takie pytania. Bardzo dobrze znają specyfikę swoich krajów i są przygotowani merytorycznie do przeprowadzenia analiz rynku. AFiBV zaprasza firmy do współpracy.
Studia społeczne i humanistyczne w nowoczesnym wydaniu poświęcone są psychologii, kulturze, sztuce, prawu, designowi, zarządzaniu czy nowym technologiom. Najlepsi maturzyści będą mogli otrzymać roczne stypendium w SWPS na wybranym przez siebie kierunku. Aby wziąć udział w programie stypendialnym trzeba złożyć dokumenty aplikacyjne w siedzibie uczelni w preferowanym przez siebie mieście do 11 lipca.
16 kwietnia w Szczecinie, 21 kwietnia w Katowicach, a 23 kwietnia 2015 r. w Warszawie wyłoniono laureatów wyjątkowego Konkursu, którego organizatorem i jedynym licencjonowanym użytkownikiem gry w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości.
Tego lata studenci kierunków humanistycznych mogą wziąć udział w rekrutacji do dwóch programów edukacyjnych realizowanych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pierwszym z nich jest wymiana ze studentami z Izraela, drugi – to warsztaty ze studentami z Izraela i Niemiec. Rekrutacja do obu trwa do 31 maja 2015.
Trwa już rekrutacja na studia licencjackie do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uczelnia zaprasza na studia pierwszego stopnia na 9 kierunkach w języku polskim oraz 4 dostępnych w języku angielskim.
Akademia Biznesu MDDP wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych firm oraz wykorzystując swoje doświadczenie w szkoleniach stworzyła MDDP Language Academy.
Trwa obecnie rekrutacja na PŁATNE praktyki zagraniczne Global Talents, organizowane przez międzynarodową organizację AIESEC. Global Talents umożliwi Ci odbycie praktyk w obszarze IT, Marketing, Education oraz Business. Jeżeli jesteś studentem lub absolwentem do dwóch lat po studiach oraz masz minimum 3 miesięczne doświadczenie zawodowe - program ten kierujemy właśnie do Ciebie!
Nawet 250 studentów kierunków informatycznych rozpocznie karierę w branży IT od udziału w największym programie stażowym w Europie, organizowanym przez Comarch. Trwa trwa rekrutacja na płatny staż oraz na pracę na etaty. Rekrutacja odbywa się w 11 oddziałach w Polsce.
Do Programu Kariera nie trzeba przekonywać. Oferta stażowa tego konkursu mówi sama za siebie – praktyki oferowane są przez największe i najbardziej prestiżowe firmy w Polsce. Jeżeli kogoś to nie przekonuje to istnieją tylko dwa możliwe powody: albo nie wierzy w swoje możliwości, albo już w tych firmach pracuje.
2015-05-13 17:30
Kontrowersje bioetyczne
Wszechnica PAN zaprasza na wykład prof. Jacka Hołówki 'Kontrowersje bioetyczne'.
Polscy bariści Starbucks® rozpoczęli walkę o tytuł Barista Champion 2015 w Europie. Na zwycięzców czeka niezwykła wyprawa: najpierw do palarni kawy Starbucks® w Amsterdamie, a następnie na plantację do Rwandy. Regionalny etap konkursu rozpocznie się już 29 kwietnia. Wybierz się do kawiarni Starbucks® w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Katowicach lub we Wrocławiu, aby zobaczyć rozgrywki najlepszych baristów z całej Polski na żywo!
16 kwietnia w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki (ul. Lewartowskiego 17) odbędzie się konferencja INFOSKOP 2015, której tematyka wpisuje się w inicjatywę Watify - uruchomioną przez Komisję Europejską w celu popularyzacji cyfrowej przedsiębiorczości. Wydarzenie będzie okazją do rozmów z przedsiębiorcami, które mogą pomóc pokonać wątpliwości związane z rozpoczęciem własnej działalności.